Výška fundraisingu v Európe dosiahla svoje 8-ročné maximum po roku 2008 vo výške 74.5 miliárd eur. Objem investícií a exitov ostáva podľa štatistiky od Invest Europe naďalej vysoký. Objem fundraisingu v sektore Private Equity a Venture Capital tak medziročne podľa dát od Invest Europe vzrástol o 37%. 

Objem Private Equity investícií v Európe dosiahol v roku 2016 53.7 miliárd eur, čo je druhý najvyšší výsledok od roku 2008. V roku 2015 to bola skoro rovnaká úroveň vo výške 53.9 miliárd eur. Celkový počet firiem, ktoré dostali v roku 2016 kapitálovú investíciu je podľa štatistiky 5942, čo znamená 7% pokles oproti minulému roku.

Objem investícií v oblasti Venture Capital (rozvojový alebo rizikový kapitál) narástol medziročne o 4% na 4.4 miliardy eur. Počet firiem, ktoré takúto investíciu dostali poklesol o 7% na niečo cez 3000 spoločností. Toto môže byť náznakom trendu menšieho počtu investícií s väčším objemom financií v investičných kolách. Najvyhládavanejším sektorom investorov bol ICT (informačné a komunikačné technológie) s 45% celkových investícií rozvojového kapitálu, a následne sektor biotech a healthcare s 27% všetkých investícií.

Výška Buy-out investícií v Európe ostala stabilná pri 37.3 miliardách eur. 

Stiahnite si štatistiku 2016 European Private Equity activity na linku nižšie. 

Zdroj: https://www.investeurope.eu/research/activity-data/annual-activity-statistics/